Home > China Train

Xian to Ankang Train Schedule & Ticket Booking

Train Types
Departure Times
Departure Stations
Filter
Departure (Earliest)
Train No.
Departure
Arrival
Train No.
Departure
Arrival
Duration
Ticket Price 
K8202
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-19:38Shenmu
20:4020:46Jinjie
22:0222:32Yulin [Shaanxi]
23:2423:29Mizhi
23:5023:54Suide
02:0102:07Yanan
04:1504:20Pucheng East
05:5706:16Xian
07:0007:08Xian South
08:2808:30Zhenan
09:5009:55Xunyang North
10:48-Ankang
4H32M
06:16
Xian
10:48
Ankang
 
4H32M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY174.5/US$26
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY131.5/US$19
Hard Seat
Hard Seat
CNY40.5/US$6
K691
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-18:02Hohhot
19:0019:16Salaqi
19:4619:50Baotou East
20:0620:17Baotou
20:4220:46Dalatexi
21:3621:44Dongsheng [Inner Mongolia] West
22:0222:04Ordos
00:0300:23Yulin [Shaanxi]
01:3301:38Suide
03:2903:35Yanan
07:1607:24Xian South
10:3210:55Ankang
12:4612:51Wanyuan
14:4814:58Dazhou
15:4515:49Quxian
16:1916:24Guangan
17:5518:22Chongqing West
23:1823:48Guiyang
03:4903:59Liupanshui
05:4505:51Xuanwei
06:5206:58Qujing
08:32-Kunming
3H5M
07:24
Xian South
10:29
Ankang
 
3H5M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY163.5/US$24
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY123.5/US$18
Hard Seat
Hard Seat
CNY32.5/US$5
K626
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-08:33Xian
09:1709:21Xian South
10:2010:22Zhashui
10:4510:47Zhenan
12:2812:59Ankang
13:3913:42Xunyang
14:4614:51Baihexian [Shaanxi]
15:5515:57Shiyan [Hubei]
16:1316:16Wudangshan
17:0517:08Gucheng [Hubei]
18:0618:26Xiangyang
19:4919:53Jingmen
20:3020:34Dangyang
21:14-Yichang East
3H55M
08:33
Xian
12:28
Ankang
 
3H55M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY174.5/US$26
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY131.5/US$19
Hard Seat
Hard Seat
CNY40.5/US$6
K8186
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-11:40Xian
12:2312:25Xian South
14:5114:55Xunyang North
15:43-Ankang
3H37M
11:11
Xian
14:48
Ankang
 
3H37M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY170.5/US$25
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY128.5/US$19
Hard Seat
Hard Seat
CNY37.5/US$6
K1363
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-22:06Beijing West
23:3623:40Baoding
01:0601:12Shijiazhuang
02:5002:54Handan
04:4204:52Xinxiang
07:4408:02Luoyang
13:1513:21Xian South
16:2117:00Ankang
21:4921:51Hanzhong
02:1102:35Guangyuan
05:1205:15Jiangyou
05:5205:57Mianyang
06:3906:43Deyang
07:37-Chengdu
3H0M
13:21
Xian South
16:21
Ankang
 
3H0M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY163.5/US$24
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY123.5/US$18
Hard Seat
Hard Seat
CNY32.5/US$5
K8176
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-14:30Xian
15:1315:15Xian South
16:3416:36Zhenan
17:1017:12Xiaohezhen
17:4317:49Xunyang North
18:34-Ankang
4H3M
14:30
Xian
18:33
Ankang
 
4H3M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY174.5/US$26
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY131.5/US$19
Hard Seat
Hard Seat
CNY40.5/US$6
K1032
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-18:30Xian
19:1419:16Xian South
20:2020:22Zhashui
20:4720:49Zhenan
21:2421:27Xiaohezhen
21:5922:03Xunyang North
22:4523:00Ankang
23:4323:46Ziyang [Shaanxi]
00:5801:02Wanyuan
02:4202:48Dazhou
05:2805:54Chongqing West
08:0308:11Zunyi
09:42-Guiyang
4H18M
18:12
Xian
22:30
Ankang
 
4H18M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY177.5/US$26
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY132.5/US$19
Hard Seat
Hard Seat
CNY41.5/US$6
K1573
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-10:03Jilin
10:5711:00Jiutai
11:3812:05Changchun
12:4412:47Gongzhuling
13:2613:29Siping
14:0214:13Changtu
14:5514:57Tieling
15:4415:52Shenyang North
17:2617:29Dahushan
17:5717:59Goubangzi
18:4218:50Jinzhou [Liaoning]
19:2619:29Huludao
19:4519:47Xingcheng
20:1820:20Suizhong
21:0521:11Shanhaiguan
21:3021:32Qinhuangdao
23:1823:41Tangshan [Hebei]
01:3901:45Tianjin
03:4103:52Renqiu
05:3805:40Xinji
06:3906:54Shijiazhuang North
08:0508:12Yangquan North
09:2309:32Taiyuan South
10:1610:19Jiaocheng
10:3110:34Wenshui
10:4910:52Fenyang
11:4011:48Lvliang
12:0612:09Liulin South
12:2812:31Wubu
13:0613:36Suide
14:1514:18Qingjianxian
14:3614:39Zichang
15:3915:44Yanan
16:3216:35Fuxian East
18:0318:18Pucheng East
20:3820:46Xian South
00:2300:43Ankang
04:1904:31Dazhou
05:1805:23Quxian
05:5306:00Guangan
07:18-Chongqing North
3H21M
20:07
Xian South
23:28
Ankang
 
3H21M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY163.5/US$24
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY123.5/US$18
Hard Seat
Hard Seat
CNY32.5/US$5
K385
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-16:06Shenyang North
16:1316:22Shenyang
17:0617:09Liaoyang
17:2817:33Anshan
18:0018:03Haicheng
18:5719:00Panjin
19:3719:40Goubangzi
20:2320:32Jinzhou [Liaoning]
21:0521:08Huludao
21:5421:56Suizhong
22:4322:51Shanhaiguan
23:1223:17Qinhuangdao
23:5223:55Changli
01:1101:15Tangshan [Hebei]
02:4002:48Tianjin
05:5406:00Baoding
07:2507:31Shijiazhuang
08:0008:02Gaoyi
08:4208:56Xingtai
09:1309:15Shaheshi
10:2510:29Anyang
11:2111:24Weihui
11:4111:44Xinxiang
12:4513:13Zhengzhou
14:2214:25Gongyi
15:0815:14Luoyang
15:3915:42Xinanxian
16:1216:15Mianchi
17:0517:08Sanmenxia
17:5017:53Lingbao
18:5819:00Huashan [Shaanxi]
19:5019:53Weinan [Shaanxi]
20:5421:02Xian South
22:2222:25Zhenan
00:1700:37Ankang
04:0104:09Dazhou
05:4705:51Nanchong
06:3206:36Suining
08:11-Chengdu
3H15M
21:02
Xian South
00:17+1
Ankang
 
3H15M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY163.5/US$24
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY123.5/US$18
Hard Seat
Hard Seat
CNY32.5/US$5
K1002
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-18:55Baoji
19:2519:40Caijiapo
20:0720:09Yangling
21:0821:28Xian
22:1222:20Xian South
23:4023:42Zhenan
01:4602:00Ankang
05:2405:35Dazhou
06:2306:27Quxian
06:5707:03Guangan
10:21-Chongqing
4H18M
21:28
Xian
01:46+1
Ankang
 
4H18M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY174.5/US$26
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY131.5/US$19
Hard Seat
Hard Seat
CNY40.5/US$6
K8216
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-12:43Xian
13:2713:30Xian South
14:5014:53Zhenan
15:2815:31Xiaohezhen
16:0316:06Xunyang North
16:4917:09Ankang
17:5217:55Ziyang [Shaanxi]
19:07-Wanyuan
4H6M
12:43
Xian
16:49
Ankang
 
4H6M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY174.5/US$26
Soft Seat
Soft Seat
CNY60.5/US$9
Hard Seat
Hard Seat
CNY40.5/US$6
Ask a Question about Xian-ankang
China Train Search