Home > China Train

Xining to Lhasa Train Schedule & Ticket Booking

Train Types
Departure Times
Filter
Departure (Earliest)
Train No.
Departure
Arrival
Train No.
Departure
Arrival
Duration
Ticket Price 
Z6801
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-14:01Xining
18:0318:09Delingha
20:5321:18Golmud
05:4605:50Amdo
07:2507:31Nakchu
09:0809:12Damxung
11:20-Lhasa
21H19M
14:01
Xining
11:20+1
Lhasa
 
21H19M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY826/US$121
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY521/US$77
Hard Seat
Hard Seat
CNY224/US$33
Z21
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-20:00Beijing West
22:3322:37Shijiazhuang North
00:1900:25Taiyuan
07:0507:16Zhongwei
12:1712:32Lanzhou
15:0115:21Xining
19:2319:25Delingha
22:1022:35Golmud
08:3808:44Nakchu
12:26-Lhasa
21H24M
15:21
Xining
12:45+1
Lhasa
 
21H24M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY826/US$121
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY540/US$79
Hard Seat
Hard Seat
CNY224/US$33
Z9813
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-16:40Xining
23:0423:29Golmud
14:10-Lhasa
21H30M
16:40
Xining
14:10+1
Lhasa
 
21H30M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY826/US$121
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY521/US$77
Soft Seat
Soft Seat
CNY458/US$67
Hard Seat
Hard Seat
CNY224/US$33
Z265
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-11:45Guangzhou
15:3215:35Chenzhou
19:0819:16Changsha
22:3422:54Wuhan [Wuchang]
03:3303:40Zhengzhou
09:3609:45Xian
16:2616:41Lanzhou
19:1119:31Xining
23:3323:35Delingha
02:2002:45Golmud
10:5410:58Amdo
12:1712:35Nakchu
16:45-Lhasa
21H14M
19:31
Xining
16:45+1
Lhasa
 
21H14M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY826/US$121
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY540/US$79
Hard Seat
Hard Seat
CNY224/US$33
Z165
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-20:08Shanghai
20:5420:58Suzhou [Jiangsu]
21:2021:24Wuxi [Jiangsu]
22:5423:01Nanjing
00:3300:39Bengbu
02:0402:12Xuzhou
05:0705:14Zhengzhou
11:1411:24Xian
18:1718:34Lanzhou
21:0721:27Xining
01:2901:31Delingha
04:1504:40Golmud
12:3812:42Amdo
14:2414:33Nakchu
19:35-Lhasa
22H8M
21:27
Xining
19:35+1
Lhasa
 
22H8M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY826/US$121
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY540/US$79
Hard Seat
Hard Seat
CNY224/US$33
Z9815
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-23:02Xining
05:5306:18Golmud
21:00-Lhasa
21H58M
23:02
Xining
21:00+1
Lhasa
 
21H58M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY826/US$121
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY521/US$77
Hard Seat
Hard Seat
CNY224/US$33
Z223
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-22:12Chongqing West
00:0200:08Nanchong North
02:0202:40Guangyuan
09:1109:28Lanzhou
12:0612:26Xining
16:3116:33Delingha
19:1719:42Golmud
06:0506:11Nakchu
09:55-Lhasa
21H29M
12:26
Xining
09:55+1
Lhasa
 
21H29M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY826/US$121
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY540/US$79
Hard Seat
Hard Seat
CNY224/US$33
Ask a Question about Xining-Lhasa
China Train Search