Home > China Train

Heihe to Harbin Train Schedule & Ticket Booking

Train Types
Departure Times
Arrival Stations
Filter
Departure (Earliest)
Train No.
Departure
Arrival
Train No.
Departure
Arrival
Duration
Ticket Price 
2210
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-08:45Heihe
10:4310:54Sunwu
12:4312:45Xianghe
13:0413:09Longzhen
13:2313:28Wudalianchi
14:2414:50Beian
15:1515:18Zhaoguang
15:5015:53Tongbei
16:0716:09Haibei
16:3516:38Hailun
17:0317:09Suileng
18:1318:26Suihua
19:2319:25Hulan
19:5020:19Harbin East
20:3420:39Harbin
21:5021:52Fuyu [Jilin]
00:4000:48Changchun
02:0102:03Siping
04:1304:27Shenyang
05:1305:16Liaoyang
05:3505:40Anshan
06:0606:09Haicheng
06:3906:42Dashiqiao
07:0207:04Gaizhou
07:2507:27Xiongqiucheng
07:4107:43Xujiatun
08:2308:26Wafangdian
08:4608:48Pulandian
09:19-Jinzhou [Dalian]
09:55-Dalian
11H49M
08:45
Heihe
20:34
Harbin
 
11H49M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY267/US$39
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY186/US$27
Hard Seat
Hard Seat
CNY75/US$11
K7032
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-18:18Heihe
20:1320:23Sunwu
23:2123:55Beian
03:0903:21Suihua
05:04-Harbin
10H46M
18:18
Heihe
05:04+1
Harbin
 
10H46M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY244/US$36
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY197/US$29
Hard Seat
Hard Seat
CNY86/US$13
K7034
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-20:10Heihe
22:0522:17Sunwu
01:1501:38Beian
04:24-Suihua
06:10-Harbin
10H0M
20:10
Heihe
06:10+1
Harbin
 
10H0M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY244/US$36
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY161/US$24
Hard Seat
Hard Seat
CNY86/US$13
K7036
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-21:00Heihe
22:5523:09Sunwu
02:3803:05Beian
04:3304:50Hailun
05:1505:18Suileng
06:0306:07Shayuan
06:2306:29Suihua
07:49-Harbin East
10H49M
21:00
Heihe
07:49+1
Harbin East
 
10H49M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY278/US$41
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY197/US$29
Hard Seat
Hard Seat
CNY86/US$13
Ask a Question about Heihe-Harbin
China Train Search