Home > China Train

Xian to Urumqi Train Schedule & Ticket Booking

Train Types
Departure Times
Filter
Departure (Earliest)
Train No.
Departure
Arrival
Train No.
Departure
Arrival
Duration
Ticket Price 
T283
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-20:00Nanning
22:1422:18Laibin
23:1323:33Liuzhou
06:1906:39Huaihua
08:1208:18Jishou
10:0510:23Zhangjiajie
11:4411:50Cili
12:3112:37Shimenxian North
14:4714:51Dangyang
15:2715:30Jingmen
16:5717:29Xiangyang
18:2918:34Dengzhou
19:5419:58Zhenping
20:2020:24Neixiang
20:5220:56Xixia
01:2301:37Xian
03:3103:55Baoji
05:3105:38Tianshui
06:2006:22Gangu
07:0607:11Longxi
08:0508:07Dingxi
09:3509:58Lanzhou
13:0013:06Wuwei
13:4313:49Jinchang
15:3015:36Zhangye
16:5116:56Qingshui
17:3517:41Jiuquan
18:0018:14Jiayuguan
20:5621:04Liuyuan
00:1100:27Kumul
03:1003:16Shanshan
04:3904:45Turpan
06:38-Urumqi
29H1M
01:37
Xian
06:38+1
Urumqi
 
29H1M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY780.5/US$118
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY506.5/US$77
Hard Seat
Hard Seat
CNY278.5/US$42
T197
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-20:54Zhengzhou
21:4821:50Gongyi
22:2822:36Luoyang
00:1000:13Sanmenxia
03:3103:39Xian
05:3905:48Baoji
07:2707:38Tianshui
08:2008:32Gangu
09:1609:21Longxi
10:1510:20Dingxi
11:4812:03Lanzhou
15:0515:11Wuwei
17:2617:32Zhangye
19:3819:47Jiayuguan
22:5823:08Liuyuan
03:4003:50Kumul
06:0106:04Shanshan North
06:5006:53Turpan North
08:3108:31Urumqi
28H52M
03:39
Xian
08:31+1
Urumqi
 
28H52M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY767.5/US$116
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY496.5/US$75
Hard Seat
Hard Seat
CNY273.5/US$41
K175
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-17:20Shangqiu
17:4717:57Ninglingxian
18:1118:18Minquan
18:4018:45Lankao
19:1619:22Kaifeng
20:0820:33Zhengzhou
21:3021:33Gongyi
21:5021:53Yanshi [Henan]
22:1722:25Luoyang
00:2400:41Sanmenxia
03:5704:07Xian
06:1706:24Baoji
08:0208:08Tianshui
08:5008:53Gangu
09:4209:47Longxi
10:4310:46Dingxi
12:2412:39Lanzhou
12:5112:53Lanzhou West
16:5216:58Wuwei
17:4117:47Jinchang
19:5920:04Zhangye
20:2820:32Linze
22:3722:41Jiuquan
01:0601:10Shulehe
06:1506:25Kumul
08:5609:02Shanshan
10:20-Turpan
12:1312:13Urumqi
32H6M
04:07
Xian
12:13+1
Urumqi
 
32H6M
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY506.5/US$77
Hard Seat
Hard Seat
CNY278.5/US$42
Z293
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-17:34Wuhan [Hankou]
18:1318:16Xiaogan
19:3919:42Xinyang
20:2920:32Zhumadian
21:0821:12Luohe
21:4221:46Xuchang
22:3622:47Zhengzhou
05:0205:10Xian
06:5207:00Baoji
08:3708:43Tianshui
09:2509:28Gangu
10:4210:45Longxi
11:4111:43Dingxi
13:1113:28Lanzhou
13:4013:43Lanzhou West
16:3416:40Wuwei
18:5419:00Zhangye
20:5721:12Jiayuguan
23:5700:05Liuyuan
03:3003:40Kumul
05:3805:41Shanshan North
06:2406:27Turpan North
07:54-Urumqi
26H44M
05:10
Xian
07:54+1
Urumqi
 
26H44M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY751.5/US$114
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY487.5/US$74
Hard Seat
Hard Seat
CNY273.5/US$41
T205
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-12:04Shanghai
12:3512:39Kunshan
13:0113:05Suzhou [Jiangsu]
13:3213:35Wuxi [Jiangsu]
13:5814:01Changzhou
14:2514:35Danyang
14:5414:57Zhenjiang
15:3815:46Nanjing
17:3117:38Bengbu
19:2219:33Xuzhou
20:2520:29Dangshan [Anhui]
21:0621:09Shangqiu
21:4221:44Minquan
22:2822:32Kaifeng
23:1423:29Zhengzhou
05:2305:31Xian
07:1207:18Baoji
08:5208:58Tianshui
10:2010:23Longxi
12:4112:56Lanzhou
16:0516:11Wuwei
16:4816:53Jinchang
18:3418:40Zhangye
20:4620:56Jiayuguan
23:3323:41Liuyuan
02:2702:44Kumul
04:5705:03Shanshan
06:1206:18Turpan
08:0108:16Urumqi
09:2809:31Shihezi
09:5309:55Shawanxian
10:2610:31Kuitun
11:5812:12Jinghe South
14:21-Yining
26H30M
05:31
Xian
08:01+1
Urumqi
 
26H30M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY780.5/US$118
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY506.5/US$77
Hard Seat
Hard Seat
CNY278.5/US$42
T307
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-08:36Fuzhou
11:3111:33Sanming North
14:2514:50Nanchang West
17:2317:26Huangshi
17:4117:43Ezhou
18:4419:08Wuhan [Wuchang]
20:2120:24Huayuan
21:3821:53Xinyang
05:5106:03Xian
06:2006:24Xianyang
06:5807:03Yangling
08:0208:25Baoji
10:0010:08Tianshui
11:1111:16Wushan
11:3911:44Longxi
14:0414:22Lanzhou
17:2417:30Wuwei
19:4519:51Zhangye
21:4121:43Jiuquan
22:0222:10Jiayuguan
00:4700:55Liuyuan
03:5004:00Kumul
06:3306:36Shanshan North
07:2207:25Turpan North
09:01-Urumqi
26H58M
06:03
Xian
09:01+1
Urumqi
 
26H58M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY751.5/US$114
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY487.5/US$74
Hard Seat
Hard Seat
CNY273.5/US$41
K1351
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-16:03Lianyungang East
16:3116:36Lianyungang
17:0117:05Donghaixian
17:3617:40Xinyi [Jiangsu]
18:0518:10Pizhou
19:0419:20Xuzhou
20:4220:47Dangshan [Anhui]
21:2121:26Yuchengxian
21:4121:48Shangqiu
23:1423:17Kaifeng
00:0300:11Zhengzhou
01:4301:49Luoyang
06:5507:08Xian
07:3907:41Xingping
08:0008:18Wugong
09:2709:33Baoji
11:1611:22Tianshui
12:5612:59Longxi
15:2215:40Lanzhou
19:0619:12Wuwei
19:5520:01Jinchang
21:5422:00Zhangye
00:2400:27Jiuquan
00:4600:54Jiayuguan
02:1602:20Yumen
07:5608:07Kumul
10:3810:44Shanshan
12:0212:08Turpan
13:59-Urumqi
30H51M
07:08
Xian
13:59+1
Urumqi
 
30H51M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY780.5/US$118
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY506.5/US$77
Hard Seat
Hard Seat
CNY278.5/US$42
Z231
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-09:30Shenzhen
11:0411:19Guangzhou
13:3513:38Shaoguan East
15:1315:16Chenzhou
16:5616:59Hengyang
18:5519:03Changsha
20:2020:23Yueyang
22:2822:48Wuhan [Wuchang]
01:2901:41Xiangyang East
09:2209:38Xian
11:1211:31Baoji
13:0313:10Tianshui
17:0017:15Lanzhou
20:1320:19Wuwei
22:2722:33Zhangye
00:3000:38Jiayuguan
03:0903:12Liuyuan
05:5206:00Kumul
08:3308:36Turpan North
10:03-Urumqi
24H25M
09:38
Xian
10:03+1
Urumqi
 
24H25M
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY487.5/US$74
Hard Seat
Hard Seat
CNY273.5/US$41
Z105
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-22:02Jinan
22:4722:49Taishan
23:3823:42Yanzhou
23:5623:58Zoucheng
00:2000:22Tengzhou
00:3900:51Zaozhuang West
01:3902:00Xuzhou
04:4404:52Zhengzhou
06:1306:16Luoyang
10:5011:01Xian
12:3612:42Baoji
14:1514:21Tianshui
15:0315:21Gangu
16:0516:08Longxi
17:0217:06Dingxi
18:3418:49Lanzhou
19:0119:03Lanzhou West
21:5221:58Wuwei
00:0600:12Zhangye
02:0902:17Jiayuguan
07:2607:32Kumul
09:2809:31Shanshan North
10:1410:17Turpan North
11:44-Urumqi
24H43M
11:01
Xian
11:44+1
Urumqi
 
24H43M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY751.5/US$114
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY496.5/US$75
Hard Seat
Hard Seat
CNY273.5/US$41
Z41
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-19:41Shanghai
20:3120:36Suzhou [Jiangsu]
20:5821:02Wuxi [Jiangsu]
21:2321:27Changzhou
22:4222:49Nanjing
00:2100:27Bengbu
01:5402:06Xuzhou
04:5305:00Zhengzhou
06:2106:24Luoyang
11:0011:10Xian
12:4412:49Baoji
14:2414:35Tianshui
18:2418:41Lanzhou
21:4421:50Wuwei
23:5800:04Zhangye
01:5802:06Jiayuguan
07:0507:11Kumul
09:4409:46Turpan North
11:15-Urumqi
24H5M
11:10
Xian
11:15+1
Urumqi
 
24H5M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY751.5/US$114
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY496.5/US$75
Hard Seat
Hard Seat
CNY273.5/US$41
Z135
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-08:22Guangzhou
10:3810:44Shaoguan East
12:1912:23Chenzhou
14:0314:08Hengyang
15:3015:34Zhuzhou [hunan]
16:1116:18Changsha
17:3617:40Yueyang
19:4920:16Wuhan [Wuchang]
22:3022:32Xinyang
23:1923:21Zhumadian
23:5723:59Luohe
01:1501:23Zhengzhou
02:4402:50Luoyang
07:2407:34Xian
09:1009:18Baoji
10:5210:58Tianshui
11:4011:45Gangu
12:2912:35Longxi
15:0315:18Lanzhou
18:1618:22Wuwei
20:3020:36Zhangye
22:3322:48Jiayuguan
01:1901:27Liuyuan
04:0904:17Kumul
06:1506:17Shanshan North
07:0307:06Turpan North
08:40-Urumqi
25H6M
07:34
Xian
08:40+1
Urumqi
 
25H6M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY751.5/US$114
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY487.5/US$74
Hard Seat
Hard Seat
CNY273.5/US$41
Ask a Question about Xian-Urumqi
China Train Search