Home > China Train

Xian to Urumqi Train Schedule & Ticket Booking

Train Types
Departure Times
Filter
Departure (Earliest)
Train No.
Departure
Arrival
Train No.
Departure
Arrival
Duration
Ticket Price 
T283
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-20:00Nanning
22:1422:18Laibin
23:1323:33Liuzhou
06:1906:39Huaihua
08:1208:18Jishou
10:0510:23Zhangjiajie
11:4411:50Cili
12:3112:37Shimenxian North
14:4714:51Dangyang
15:2715:30Jingmen
16:5717:29Xiangyang
18:2918:34Dengzhou
19:5419:58Zhenping
20:2020:24Neixiang
20:5220:56Xixia
01:2301:37Xian
03:3103:55Baoji
05:3105:38Tianshui
06:2006:22Gangu
07:0607:11Longxi
08:0508:07Dingxi
09:3509:58Lanzhou
13:0013:06Wuwei
13:4313:49Jinchang
15:3015:36Zhangye
16:5116:56Qingshui
17:3517:41Jiuquan
18:0018:14Jiayuguan
20:5621:04Liuyuan
00:1100:27Kumul
03:1003:16Shanshan
04:3904:45Turpan
06:38-Urumqi
28H55M
01:43
Xian
06:38+1
Urumqi
 
28H55M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY792.5/US$117
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY506.5/US$74
Hard Seat
Hard Seat
CNY278.5/US$41
T197
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-20:54Zhengzhou
21:4821:50Gongyi
22:2822:36Luoyang
00:1000:13Sanmenxia
03:3103:39Xian
05:3905:48Baoji
07:2707:38Tianshui
08:2008:32Gangu
09:1609:21Longxi
10:1510:20Dingxi
11:4812:04Lanzhou
15:0515:11Wuwei
17:2617:32Zhangye
19:3819:47Jiayuguan
22:5823:08Liuyuan
03:4003:50Kumul
06:0106:04Shanshan North
06:5006:53Turpan North
08:29-Urumqi
28H50M
03:39
Xian
08:29+1
Urumqi
 
28H50M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY779.5/US$115
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY508.5/US$75
Hard Seat
Hard Seat
CNY273.5/US$40
K175
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-17:20Shangqiu
17:4717:57Ninglingxian
18:1118:18Minquan
18:4018:45Lankao
19:1619:22Kaifeng
20:0820:33Zhengzhou
21:3021:33Gongyi
21:4921:51Yanshi [Henan]
22:1722:25Luoyang
00:2400:41Sanmenxia
03:5704:07Xian
06:1706:24Baoji
08:0208:08Tianshui
08:5008:53Gangu
09:4209:47Longxi
10:4310:46Dingxi
12:2412:39Lanzhou
12:5112:53Lanzhou West
16:5216:58Wuwei
17:4117:47Jinchang
19:4019:46Zhangye
20:1020:14Linze
22:0122:05Jiuquan
00:3100:33Shulehe
06:0606:19Kumul
08:5008:56Shanshan
10:14-Turpan
12:07-Urumqi
32H0M
04:07
Xian
12:07+1
Urumqi
 
32H0M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY792.5/US$117
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY516.5/US$76
Hard Seat
Hard Seat
CNY278.5/US$41
T307
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-08:36Fuzhou
11:3111:33Sanming North
14:2514:50Nanchang West
17:2317:26Huangshi
17:4117:43Ezhou
18:4419:08Wuhan [Wuchang]
20:2120:24Huayuan
21:3821:53Xinyang
05:5106:03Xian
06:2006:24Xianyang
06:5807:03Yangling
08:0208:25Baoji
10:0010:08Tianshui
11:1111:16Wushan
11:3911:44Longxi
14:0414:22Lanzhou
17:2417:30Wuwei
19:4519:51Zhangye
21:4121:43Jiuquan
22:0222:10Jiayuguan
00:4700:55Liuyuan
03:5004:00Kumul
06:3306:36Shanshan North
07:2207:25Turpan North
09:01-Urumqi
26H5M
07:41
Xian
09:46+1
Urumqi
 
26H5M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY779.5/US$115
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY508.5/US$75
Hard Seat
Hard Seat
CNY273.5/US$40
K1351
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-16:03Lianyungang East
16:3116:36Lianyungang
17:0117:05Donghaixian
17:3617:40Xinyi [Jiangsu]
18:0518:10Pizhou
19:0419:20Xuzhou
20:4220:47Dangshan [Anhui]
21:2121:26Yuchengxian
21:4121:48Shangqiu
23:1423:17Kaifeng
00:0300:11Zhengzhou
01:4301:49Luoyang
06:5507:08Xian
07:3907:41Xingping
08:0008:18Wugong
09:2709:33Baoji
11:1611:22Tianshui
12:5612:59Longxi
15:2215:40Lanzhou
19:0619:12Wuwei
19:5520:01Jinchang
21:5422:00Zhangye
00:2400:27Jiuquan
00:4600:54Jiayuguan
02:1602:20Yumen
07:5608:07Kumul
10:3810:44Shanshan
12:0212:08Turpan
13:59-Urumqi
30H17M
07:47
Xian
14:04+1
Urumqi
 
30H17M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY792.5/US$117
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY516.5/US$76
Hard Seat
Hard Seat
CNY278.5/US$41
Z231
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-09:30Shenzhen
11:0411:19Guangzhou
13:3513:38Shaoguan East
15:1315:16Chenzhou
16:5616:59Hengyang
18:5519:03Changsha
20:2020:23Yueyang
22:2822:48Wuhan [Wuchang]
01:2901:41Xiangyang East
03:2003:50Nanyang
09:2209:38Xian
11:1211:31Baoji
13:0313:10Tianshui
17:0017:15Lanzhou
20:1320:19Wuwei
22:2722:33Zhangye
00:3000:45Jiayuguan
03:1703:23Liuyuan
05:5706:03Kumul
08:3608:38Turpan North
10:03-Urumqi
24H25M
09:38
Xian
10:03+1
Urumqi
 
24H25M
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY496.5/US$73
Hard Seat
Hard Seat
CNY273.5/US$40
K595
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-10:17Hangzhou
10:5811:02Deqing West
11:4211:46Changxing South
12:2112:24Guangde
13:0613:10Xuancheng
14:0514:11Wuhu
15:0615:10Chaohu
16:0716:27Hefei
18:5019:00Bengbu
20:5121:12Xuzhou
23:2323:28Dangshan [Anhui]
00:1200:15Shangqiu
01:4201:48Kaifeng
02:3402:41Zhengzhou
04:1504:18Luoyang
05:5806:35Sanmenxia
07:1707:21Lingbao
08:2608:28Huashan [Shaanxi]
09:1909:21Weinan [Shaanxi]
10:2310:36Xian
10:5410:56Xianyang
11:1311:16Xingping
11:3511:51Wugong
12:0112:10Yangling
12:3912:42Caijiapo
13:1913:25Baoji
15:0415:10Tianshui
15:5215:56Gangu
16:2316:27Wushan
16:5316:58Longxi
19:1919:40Lanzhou
23:0623:12Wuwei
23:5500:01Jinchang
01:5402:00Zhangye
04:2404:32Jiayuguan
05:5505:58Yumen
07:5007:56Liuyuan
11:3911:56Kumul
14:3114:37Shanshan
15:5516:01Turpan
19:1019:12Malan
19:4719:49Heshuo
20:2320:25Yanqi
21:1321:28Korla
00:2700:30Luntai
02:2102:23Kuqa
02:5702:58Xinhe
06:30-Aksu
30H22M
10:37
Xian
16:59+1
Urumqi
 
30H22M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY792.5/US$117
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY516.5/US$76
Hard Seat
Hard Seat
CNY278.5/US$41
Z105
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-22:02Jinan
22:4722:49Taishan
23:3823:42Yanzhou
23:5623:58Zoucheng
00:2000:22Tengzhou
00:3900:51Zaozhuang West
01:3902:00Xuzhou
04:4404:52Zhengzhou
06:1306:16Luoyang
10:5011:01Xian
12:3612:42Baoji
14:1514:21Tianshui
15:0315:21Gangu
16:0516:08Longxi
17:0217:06Dingxi
18:3418:49Lanzhou
19:0119:03Lanzhou West
21:5221:58Wuwei
00:0600:12Zhangye
02:0902:17Jiayuguan
07:2607:32Kumul
09:2809:31Shanshan North
10:1410:17Turpan North
11:44-Urumqi
24H59M
11:01
Xian
12:00+1
Urumqi
 
24H59M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY779.5/US$115
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY508.5/US$75
Hard Seat
Hard Seat
CNY273.5/US$40
K679
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-20:28Xian
20:4620:49Xianyang
21:2821:31Yangling
22:0022:03Caijiapo
22:4122:50Baoji
00:3100:37Tianshui
02:0502:10Longxi
03:0603:11Dingxi
04:4104:56Lanzhou
08:2808:38Wuwei
09:2309:29Jinchang
10:4910:53Shandan
11:2911:35Zhangye
11:5912:03Linze
13:1013:13Qingshui
13:5714:01Jiuquan
14:2014:28Jiayuguan
15:3615:40Diwopu
16:1516:19Shulehe
17:5418:02Liuyuan
22:3522:55Kumul
01:3701:43Shanshan
03:0803:15Turpan
06:28-Urumqi
34H0M
20:28
Xian
06:28+2
Urumqi
 
34H0M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY792.5/US$117
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY506.5/US$74
Hard Seat
Hard Seat
CNY278.5/US$41
Z293
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-17:34Wuhan [Hankou]
18:1318:16Xiaogan
19:3919:42Xinyang
20:2920:32Zhumadian
21:0821:12Luohe
21:4221:46Xuchang
22:3622:47Zhengzhou
05:0205:10Xian
06:5207:00Baoji
08:3708:43Tianshui
09:2509:28Gangu
10:4210:45Longxi
11:4111:43Dingxi
13:1113:28Lanzhou
13:4013:43Lanzhou West
16:3416:40Wuwei
18:5419:00Zhangye
20:5721:12Jiayuguan
03:2803:40Kumul
05:3805:41Shanshan North
06:2406:27Turpan North
07:52-Urumqi
26H42M
05:10
Xian
07:52+1
Urumqi
 
26H42M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY779.5/US$115
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY508.5/US$75
Hard Seat
Hard Seat
CNY273.5/US$40
T205
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-12:04Shanghai
12:3512:39Kunshan
13:0113:05Suzhou [Jiangsu]
13:3213:35Wuxi [Jiangsu]
13:5814:02Changzhou
14:2614:36Danyang
14:5414:57Zhenjiang
15:3815:46Nanjing
17:3317:38Bengbu
19:2219:33Xuzhou
20:2520:29Dangshan [Anhui]
21:0621:09Shangqiu
21:4221:44Minquan
22:2822:32Kaifeng
23:1423:29Zhengzhou
05:2305:31Xian
07:1207:18Baoji
08:5208:58Tianshui
10:2010:23Longxi
12:4112:56Lanzhou
16:0516:11Wuwei
16:4816:53Jinchang
18:3418:40Zhangye
20:4620:56Jiayuguan
23:3323:41Liuyuan
02:2702:44Kumul
04:5705:03Shanshan
06:1206:18Turpan
08:0108:18Urumqi
09:2909:32Shihezi
09:5409:56Shawanxian
10:2810:34Kuitun
11:5912:05Jinghe South
14:18-Yining
26H30M
05:31
Xian
08:01+1
Urumqi
 
26H30M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY792.5/US$117
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY516.5/US$76
Hard Seat
Hard Seat
CNY278.5/US$41
Z135
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-08:22Guangzhou
10:3810:44Shaoguan East
12:1912:23Chenzhou
14:0314:08Hengyang
15:3015:34Zhuzhou [hunan]
16:1116:18Changsha
17:3617:40Yueyang
19:4920:16Wuhan [Wuchang]
22:3022:32Xinyang
23:1923:21Zhumadian
23:5723:59Luohe
01:1501:23Zhengzhou
02:4402:50Luoyang
07:2407:34Xian
09:1009:18Baoji
10:5210:58Tianshui
11:4011:45Gangu
12:2912:35Longxi
15:0315:18Lanzhou
18:1618:22Wuwei
20:3020:36Zhangye
22:3322:48Jiayuguan
01:1901:27Liuyuan
04:0904:17Kumul
06:1506:17Shanshan North
07:0307:06Turpan North
08:38-Urumqi
25H4M
07:34
Xian
08:38+1
Urumqi
 
25H4M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY779.5/US$115
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY508.5/US$75
Hard Seat
Hard Seat
CNY273.5/US$40
Z41
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-19:41Shanghai
20:3120:36Suzhou [Jiangsu]
20:5821:02Wuxi [Jiangsu]
21:2321:27Changzhou
22:4222:49Nanjing
00:2100:27Bengbu
01:5402:06Xuzhou
04:5305:00Zhengzhou
06:2106:24Luoyang
11:0011:10Xian
12:4412:49Baoji
14:2414:35Tianshui
18:2418:41Lanzhou
21:4521:50Wuwei
23:5800:04Zhangye
01:5802:06Jiayuguan
07:0507:11Kumul
09:4409:46Turpan North
11:11-Urumqi
24H1M
11:10
Xian
11:11+1
Urumqi
 
24H1M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY779.5/US$115
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY508.5/US$75
Hard Seat
Hard Seat
CNY273.5/US$40
Ask a Question about Xian-Urumqi
China Train Search