Home > China Train

Harbin to Heihe Train Schedule & Ticket Booking

Train Types
Departure Times
Departure Stations
Filter
Departure (Earliest)
Train No.
Departure
Arrival
Train No.
Departure
Arrival
Duration
Ticket Price 
2209
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-14:30Dalian
14:5614:59Jinzhou [Dalian]
15:4715:50Wafangdian
16:2816:30Xujiatun
17:0117:03Gaizhou
17:2717:30Dashiqiao
17:5517:57Haicheng
18:2318:26Anshan
18:4518:48Liaoyang
19:2119:23Sujiatun
19:4219:50Shenyang
20:3520:38Tieling
21:0021:03Kaiyuan
21:2421:27Changtu
22:0822:11Siping
23:2423:32Changchun
02:4603:11Harbin East
04:3104:41Suihua
05:5505:57Suileng
06:2106:28Hailun
07:0607:09Tongbei
08:1008:26Beian
09:1909:21Wudalianchi
09:3809:41Longzhen
10:0010:02Xianghe
11:4011:50Sunwu
13:46-Heihe
10H35M
03:11
Harbin East
13:46
Heihe
 
10H35M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY267/US$38
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY186/US$27
Hard Seat
Hard Seat
CNY75/US$11
K7031
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-18:11Harbin
18:3918:42Hulan
19:4419:53Suihua
20:1820:21Sifangtai
20:4820:52Suileng
21:1621:19Hailun
22:3322:40Zhaoguang
23:0523:24Beian
00:1700:25Wudalianchi
03:02-Sunwu
05:2505:25Heihe
11H14M
18:11
Harbin
05:25+1
Heihe
 
11H14M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY244/US$35
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY161/US$23
Hard Seat
Hard Seat
CNY86/US$12
K7035
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-20:40Harbin
21:0821:12Hulan
22:1422:34Suihua
23:4423:59Hailun
02:29-Beian
05:4605:54Sunwu
07:50-Heihe
11H10M
20:40
Harbin
07:50+1
Heihe
 
11H10M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY244/US$35
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY161/US$23
Hard Seat
Hard Seat
CNY86/US$12
K7033
 Arr.TimeDep.TimeStation 
-20:35Harbin East
20:5620:58Hulan
21:3821:41Xinglongzhen
22:0622:12Suihua
01:0401:21Beian
04:19-Sunwu
06:2506:25Heihe
9H50M
20:35
Harbin East
06:25+1
Heihe
 
9H50M
Soft Sleeper
Soft Sleeper
CNY217/US$31
Hard Sleeper
Hard Sleeper
CNY158/US$23
Hard Seat
Hard Seat
CNY57/US$8
Ask a Question about Harbin-Heihe
China Train Search